Для батьків


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
ДО РОБОЧОГО НАВЧАЛЬНОГО ПЛАНУ
ОНЗ «Березанська ЗОШ І – ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області»
І. Загальні засади
Тип закладу - комунальний
Кількість класів: 1–4 кл. – 9; 5–9 кл. – 10; 10–11 кл. – 2.
Кількість учнів:   1–4 кл. – 223; 5–9 кл. – 227; 10–11 кл. – 43.
Режим роботи закладу:
-                мова навчання –українська;
-                режим  навчання – п’ятиденний;
-                початок занять – о 8.30 годині;
-                тривалість уроків у початковій школі, основній та старшій відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту», а саме: у початковій школі 1-й клас- 35 хвилин, 2- 4-й клас- 40 хвилин, основній та старшій  по 45 хвилин;
-                тривалість перерв відповідно до санітарно-гігієнічних норм складає : після 1-2, 5-7 уроків – по 10 хвилин ; після 3 та 4 уроків – по 20 хвилин;
Часовий режим та змінність роботи школи:
 1. Заняття в школі проходять в одну зміну.
 2.  В другу зміну працюють :
      - група продовженого дня з 12.05-18.00
      - факультатив, спецкурси, гуртки з 14год. 30 хв.  (згідно графіку, затвердженого директором школи).
3.Школа працює щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів з 8.00 до 18.00 год.
4. Вхід учнів до школи розпочинається о 8.00 год.
5. Школа зачиняється о 18.00 год. Черговий адміністратор залишає школу о 18.00.




До уваги батьків! 
Міністерство освіти і науки України затвердило Наказ від 16 квітня 2018 року №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».
З повним текстом Наказу МОН України можна ознайомитись за посиланням.

До уваги батьків майбутніх першокласників!!! 

Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) та за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку (далі — заява).

До заяви додаються:
1)копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу з добувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
2)оригінал або копія медичної довідки № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.08.2010 р. №682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 р. за № 794/18089;
 3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (у разі наявності);
4)оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновку психолого-медико-педагогічної консультації (у разі наявності);
5)інші документи, визначені цим Порядком (у разі необхідності).
ІІ. Зарахування до початкової школи 
Для зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, один з батьків дитини має особисто впродовж 2-31 травня подати до відповідного закладу заяву та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку.
Крім того, заяви та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку, впродовж  2-31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без
Впродовж 1-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що не виключає права батьків подавати заяви після 15 червня.
Присутність дитини під час подання заяви, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою, не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.
Дитина зараховується до першого класу за однією з процедур, визначених пунктами 2, 7 або 3-7 чи пунктом 8 цього розділу.
Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у першому (перших) класі (класах), не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей, що оприлюднюється в закладі освіти та на його веб-сайті (а у разі його відсутності - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти).


Порядок зарахування учнів 1 класу  до закладу освіти  З повним текстом Наказу МОН України можна ознайомитись за посиланням.

Міністерство охорони здоров я України надає роз яснення щодо використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти і загальноосвітніх навчальних закладів

               


Батькам майбутніх першокласників: змінився порядок прийому дітей до школи


 Після прийняття нового закону “Про освіту”  змінився і порядок прийому дітей до першого класу.  Відтепер ніяких конкурсних відборів. За новим законом, за кожною школою закріплять певну територію, майбутні першокласники, які проживають на території обслуговування школи  матимуть право на першочергове зарахування до неї.
Міністерство освіти і науки нині працює над новими умовами зарахування дітей. Однак деякі положення до закону ще досі не прописані, тому і у батьків, і в педагогів виникає чимало запитань. 
Зараз відомо, що закріплена школа буде одна, а не дві-три найближчі. Також, можливо, спростять зарахування в школу, якщо там вже навчаються старші брат або сестра дитини. Для дітей з особливими потребами буде окрема процедура. Що стосується пільгових категорій, поки складно сказати. Але я сумніваюся, що для них будуть окремі умови зарахування“, – каже співавтор нового закону, аналітик центру CEDOS Ірина Когут. – У початкову не буде відбору, по гімназії поки не визначено, але, ймовірно, теж не буде. По ліцею відбір можливий, але яка процедура – теж не визначено поки. Установи зможуть існувати як об’єднання початкової школи, гімназії та ліцею або в інших конфігураціях, але ліцеї існуватимуть окремо”.
Інформацію про прив’язку шкіл за певними адресами варто очікувати у березні у навчальних закладах та на сайтах  районних управлінь освіти. У квітні і травні будуть приймати документи від дітей за місцем проживання, а після 1 червня – за наявністю вільних місць від інших.
Однією з цілей нового порядку зарахування у початкову школу є рівномірний розподіл навантаження на вчителів і формування класів до 30 дітей.
Новий закон передбачає, що протягом 5 років школи змінять статути і стануть відповідати трьом передбаченим типам навчальних закладів – початковій школі, гімназії (5-9 класи) і ліцею (10-12 класи). Також  впроваджуватиметься програма навчання молодшої школи “Нова українська школа”, яка стане обов’язковою для усіх незалежно від спеціалізації і можливо замінить в тому числі експериментальні, такі як “Росток” і “Інтелект України”.
Департамент освіти та науки, молоді та спорту КМДА нещодавно оприлюднив  наказ  „Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2018 році”. 
У документі зазначається, що до 26 січня 2018 року в кожне Управління освіти разом із навчальними закладами мають визначитися, які навчальні заклади будуть відкривати перші класи. Чому це важливий момент, бо, наприклад, заклад має назву „Гімназія” чи „Ліцей”, а такі заклади можуть і не відкривати початкові класи. Тобто рішення про відкриття перших класів – це спільне рішення самого закладу та Управління освіти району.
  • До 20 лютого 2018 року спільно навчальний заклад та Управління освіти визначають скільки перших класів заклад буде відкривати і яку кількість учнів до них набирати, так, щоб не порушувати закон і в класі було б не більше ніж 30 учнів.
  •  
  • До 26 лютого 2018 року Управління освіти мають попередньо повідомити навчальним закладам, яка за цими навчальними закладами закріплюється територія обслуговування. Це важливо, адже було багато закладів „нового типу”, за якими мікрорайон (територія обслуговування не закріплювалась).
  • До 22 березня 2018 року навчальні заклади мають отримати розпорядження РДА про те, яка територія обслуговування закріплюється за навчальним закладом.
  • До 26 березня 2018 року навчальні заклади розміщують інформацію про територію обслуговування на свої сайтах та на інформаційних стендах.
  • З 26 березня 2018 року по 22 квітня 2018 року навчальні заклади проводять роз’яснювальну роботу серед мешканців мікрорайону про порядок прийому дітей до 1-х класів. Це важливий етап, бо необхідно усіх майбутніх першокласників виявити, з’ясувати наміри їхніх батьків, попередити їх, щоб не забули вчасно подати документи.
  • З 23 квітня 2018 року по 31 травня 2018 року здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.
  • З 01 червня 2018 року по 15 червня 2018 року навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились прийому дітей з мікрорайону.
  • До 01 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.
Багато років  батьків майбутніх першокласників водили своїх дітей на різні підготовки до школи перед вступом, особливо в профільні або спецшколи. Тепер же, за словами Ірини Когут, ця практика буде відходити.
Підготовка до школи, тим більше платна, точно не актуальна. Новий стандарт розрахований на навчання базовим навичкам (читання-письмо-рахунок) вже в школі, – зазначає вона.


Дякуйте дитині, пояснюючи, чому ви вдячні, за які саме дії:

  • Дякую за допомогу з …
  • Урок/сніданок/стрибок набагато кращий, коли ти … Дякую тобі!
  • Я дуже ціную те, що ти …
  • Дякую, що зробив це … це означає, що я / ми можемо зараз …

Зробіть спостереження за фактами – просто скажіть, що ви бачите, без емоцій або суджень:

  • Чудово! Ми зробили це разом!
  • Оце Так! Ти побудував будинок / намалював котика тощо.
  • Ти зробив це самостійно!
  • Ти зробив це й те, а потім ще й ось це!
  • Як багато використано фарб / блоків / стрічок тощо.
  • Ти зробив це дійсно великим / маленьким / кольоровим / складним тощо.
  • Це забрало так багато часу, але ти впорався!

Заохочуйте – продовжувати навчання, займатися в гуртку, задаючи питання про те, що ви бачите, одночасно визнаючи дитячі зусилля:

  • Яка краса! Як ти це зробив?
  • Ти зробив це, а що ти будеш робити зараз?
  • Ти можеш розповісти мені про це?
  • Яка твоя улюблена частина?
  • Як ти це вигадав?

Покладіть почуття на слова – поясніть, що змушує вас відчувати, допоможіть вашим дітям помітити, як їх дії змушують інших відчувати і визнавайте власні почуття своїх дітей.

  • Мені дуже подобається це робити разом з тобою.
  • Я люблю дивитися, як ти досліджуєш / допомагаєш своїй сестрі / граєш в футбол тощо.
  • Я так пишаюся тобою, щодня, незалежно від обставин.
  • Подивись, як щасливий твій друг, коли ти ділишся / допомагаєш тощо.
  • Ти не зупинився, навіть коли це було важко!
  • Ти виглядаєш таким щасливим, що все вийшло!
  • Мені дуже подобається хід твоїх думок.
  • Тобі й самому добре, коли ти займаєшся спортом / розумієш правило тощо.

Нічого не кажіть – нам не потрібно хвалити кожну маленьку дію або заповнювати кожну хвилину. Достатньо сидіти й спостерігати за дітьми, які захоплені власними досягненнями:

  • Не кажіть нічого – просто посміхніться!
Тільки розширивши зміст слова “Молодець”, кажучи те, що ви справді маєте на увазі, ви не помітите часу та зусиль, необхідних для того, щоб розповісти вашій дитині, як ви себе почуваєте, наскільки втомлені або бадьорі, або наскільки ви вдячні, тому що це буде справжнім.




ЗАКОН УКРАЇНИ "Про запобігання та протидію домашньому насильству"

"Про запобігання та протидію домашньому насильству"




Рекомендую статтю "Як відірвати дітей від гаджетів без істерік"

http://childrens-happiness.com/vospitanije-kak-otorvat-detej-ot-gadzeta-bez-skandala/